Pieczywo na diecie bezglutenowej – jaki chleb wybrać?

  • by

Dieta bezglutenowa to dla wielu osób ogromne wyzwanie. Konieczność eliminacji zbóż, takich jak pszenica, jęczmień, czy żyto sprawia, że wybór pieczywa staje się niezwykle ograniczony. Manufaktura Chleba to miejsce, w którym jednak każda osoba, bez względu na stan zdrowia oraz stosowanie konkretnego rodzaju diety może czerpać przyjemność ze spożywania świeżego pieczywa- bez ryzyka narażania zdrowia.

O Glutenie słów kilka

Zanim przejdziemy jednak do kwestii związanych z tym, jakie propozycje dostępne są w sklepie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące słynnego już glutenu. To nic innego niż białko występujące w pszenicy, jęczmieniu i życie. Znajduje się więc w pieczywie, ale także makaronach, kaszach i wielu innych produktach, które codziennie widzimy na półkach sklepowych. Chociaż gluten tolerowany jest pod względem pokarmowym przez większą część populacji, wśród uczulonych osób z nietolerancją pokarmową może wywołać liczne problemy zdrowotne, jak bóle brzucha, nudności, wymioty oraz biegunki. Wśród objawów na szczególną uwagę zasługuje także uczucie wzdęcia. Wśród chorób związanych z glutenem wymienić można alergię na pszenicę, celiakię oraz nieceliakalną nadwrażliwość na gluten.

Czy na diecie bezglutenowej można jeść zwykły chleb?

Czy spożywanie zwykłego chleba w przypadku uczulenia jest możliwe? Tak, jednak takie niedopatrzenie wiążę się z szeregiem uporczywych dolegliwości płynących z organizmu. Wśród nich wymienić można nudności, biegunki oraz uczucie wzdęcia. W większości sklepów w Polsce natkniemy się na glutenowe produkty produkowane z mąki żytniej lub pszennej. Wśród mąk wykorzystywanych przy ich produkcji wymienić można także mąkę jęczmienną oraz owsianą, jednak ich wykorzystanie także wiążę się ze szkodliwymi skutkami zdrowotnymi dla uczulonych osób. Po co więc ryzykować złym samopoczuciem, skoro na rynku dostępne jest pieczywo produkowane z zachowaniem najstarszych receptur na naturalny zakwasie bez glutenu? Tak, to możliwe. Manufaktura Chleba to miejsce, w którym można zakupić zdrowy chleb, czyli chleb bez glutenu, sztucznych barwników, a także substancji spulchniających. Bezglutenowy chleb dostępny jest w wielu różnych wariantach. Na specjalne życzenie klienta można posypać pieczywo czarnuszką lub sezamem. Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji klientów. W jaki sposób pozyskujemy nasze pieczywo bezglutenowe? W tym celu wykorzystujemy mąki bezglutenowe oraz naturalne przyprawy.

Wartościowe pieczywo i chleby bezglutenowe

Pyszne pieczywo tworzone z prawdziwą pasją i zaangażowaniem, które dostosowane jest do diet osób stosujących diety eliminacyjne gluten, laktozę, czy kukurydzę? Bezglutenowe chleby dostępne w Manufakturze Chleba to gwarancja doskonałego smaku i aromatu, a także jakości, która poparta została badaniami na obecność glutenu. Producent stara się tworzyć produkty tak, aby każdy klient mógł mieć pewność, iż zakupione pieczywo bez glutenu faktycznie nie ma go w swoim składzie. Metodę taką bardzo często stosuje konkurencja, tworząc pieczywo, które brak glutenu ma jedynie w składzie.

W Manufakturze Chleba produkty przechodzą dokładne testy, które wykonywane są w nowoczesnych laboratoriach weryfikujących składy danych produktów. Dobry chleb bezglutenowy, który nie szkodzi naszemu organizmowi, powinien mieć niższa wartość, niż zawartość alergennych białek glutenu w próbce poniżej podanej granicy oznaczenia ilościowego LOQ. Niestety możemy także spotkać się z pomyłką, kiedy w wielkich piekarniach chleb potencjalnie bezglutenowy zostanie omyłkowo zmieszany z wariantami zawierającymi gluten. Nawet niewielka jego zawartość może powodować negatywne dolegliwości, dlatego warto unikać miejsc, które nie poddają swoich produktów badaniom.

Długi termin ważności pieczywa bez glutenu

Pieczywo bez pszenicy, jak wytrawne chleby bezglutenowe, czy słodkie chleby bezglutenowe można w szybki i prosty sposób zamrozić. Po rozmrożeniu nadal będzie utrzymywał swój aromat. Mąki bezglutenowe na chleb wykorzystywane w naszej piekarni sprawiają, że chleb jest stale chrupiący i świeży. Chleb bezglutenowy może więc zagościć w Państwa domach na dłużej. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową, a więc zamówienie może zostać zrealizowane dzięki złożeniu zamówienia na naszej stronie internetowej.

Jaki chleb bez glutenu jest najlepszy? Polecamy szczególnie warianty wytrawne. Na życzenie klienta nie stosujemy danych składników jak posypka z czarnuszki, czy sezamu. Chętnie podejmujemy współpracę ze sklepami na terenie województwa dolnośląskiego, a zwłaszcza okolic Wrocławia. Chleb bezglutenowy bez drożdży to gwarancja braku nieprzyjemnego zapachu, a także możliwość zachowania szczupłej i zgrabnej figury bez wyrzutów sumienia spowodowanych spożyciem tuczącego, wypełniającego doszczętnie żołądka pieczywa glutenowego.

Różnorodność pieczywa i chlebów bezglutenowych – dodatki

Każdy klient dokonujący zamówienia w naszej piekarni może zapoznać się z tym jaka mąka bezglutenowa zostanie wykorzystana do produkcji chleba. Wykorzystujemy mąkę jaglaną, gryczaną, ziemniaczaną, ryżową i wiele innych. Nasz chleb bezglutenowy bez drożdży na życzenie może zostać posypany dodatkiem w postaci czarnuszki lub sezamu. Pieczywo nie musi być więc nudne! W ofercie znajduje się nie tylko chleb bez pszenicy, ale także słodkie chleby bezglutenowe dla fanów nieco słodszych klimatów. Świeży chleb bezglutenowy to gwarancja zdrowej diety i świetnego samopoczucia. Dla zwolenników zasady less waste mamy informacje, iż w produkcji naszych chlebów wykorzystujemy ponownie worki, a nasze zamówienia pakujemy w papierowe opakowania.