Chleby i pieczywo bezglutenowe a choroby tarczycy i hashimoto. Co warto wiedzieć?

  • by

Chleby i pieczywo bezglutenowe a choroby tarczycy i hashimoto. Co warto wiedzieć?

Hashimoto to choroba autoimmunologiczna objawiająca się przewlekłym zapaleniem tarczycy. Osoby dotknięte tą przypadłością muszą dokładać wszelkich starań, aby ich dieta skupiała się na spożywaniu bezglutenowej żywności. Co ciekawe hasło ”tarczyca dieta bezglutenowa” cieszy się ogromnym zainteresowaniem w wyszukiwarce, dlatego nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i zakupić pieczywo wysokiej jakości.

Jak powinna wyglądać dieta przy chorobach tarczycy i Hashimoto?

Dieta w hashimoto powinna opierać się na spożywaniu zdrowej żywności, bogatej w kwasy Omega-3 i Omega-6. W jadłospisie nie może zabraknąć warzyw i owoców. Unikać należy z kolei napoi gazowanych, chipsów, oraz produktów o wysokim poziomie glikemicznym. Dzienny spis dań powinien uwzględniać ich aż 5.

Choroby tarczycy a tolerancja glutenu

Choroba hashimoto a gluten to połączenie, które kojarzone jest ze sobą niemal od razu. Dieta bezglutenowa przy chorobie hashimoto to absolutna podstawa zyskania zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Linia gluten-tarczyca to bardzo napięta relacja. Niestety jego spożywanie powoduje uczucie wzdęcia, mdłości oraz tendencję do przybierania kilogramów. Osoba cierpiąca na hashimoto, która spożywa tradycyjne, pszenne pieczywo z pewnością zmaga się z problemem utraty zbędnych kilogramów. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia celiakii wśród osób dotkniętych chorobami tarczycy. Gluten i hashimoto nie jest więc dobrym połączeniem, dlatego warto wyeliminować go z diety, aby pozbyć się dolegliwości.

Chleby słodkie bez glutenu? To możliwe!

Dlaczego tak się dzieje? Gluten może powodować silną, obronną reakcję organizmu osób, które zmagają się z chorobami autoimmunologicznymi. Dieta bezglutenowa przy niedoczynności tarczycy może okazać się wręcz zbawienna, gdyż dzięki niej wyeliminować można problem złego samopoczucia. Linia tarczyca a gluten oraz gluten a tarczyca jest cienka, dlatego przestrzeganie zasad żywienia oraz przestrzeganie zaleceń lekarza może stanowić istotny punkt w procesie leczenia. Co zatem oznacza dieta bezglutenowa w chorobach autoimmunologicznych? Skupia się ona przede wszystkim na spożywaniu produktów wykonanych z mąki ryżowej, kokosowej, migdałowej lub innych wariantów, które nie pochodzą ze zbóż.

Dieta bezglutenowa w chorobach tarczycy i Hashimoto?

Dlaczego gluten szkodzi? Badania dowodzą, że u osób zmagających się z chorobami tarczycy wzmaga występowanie stanu zapalnego. Dieta bezglutenowa w niedoczynności tarczycy polega na eliminacji wszelkich dań (a w szczególności pieczywa i makaronów), które zawierają, chociażby śladowe ilości glutenu. W celu zapoznania się ze szczegółowymi zaleceniami, wystarczy wpisać ”gluten niedoczynność tarczycy”, aby po chwili móc ujrzeć, jak przykre i trudne konsekwencje zdrowotne może nieść za sobą zlekceważenie eliminacji zbóż z diety. Hashimoto i gluten to połączenie znane od wielu lat. Jeszcze niedawno osoby zmagające się z chorobami tarczycy nie wiedziały, że dieta ma tak istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie.

bezglutenowa bulka burgerowa

Bułki bezglutenowe dla osób z chorobami tarczycy

Dziś świadomość zmieniła tę tendencję. ”Hashimoto gluten free” to napis, który można bardzo często zauważyć na niektórych produktach dedykowanych dla osób z nietolerancjami pokarmowymi. Warto jednak pamiętać, że brak certyfikatu może świadczyć o tym, że na jednej linii wraz z produktami bezglutenowymi tworzone są produkty glutenowe. Oznacza to, że w tym pierwszych przez pomyłkę możemy natknąć się na nawet śladowe ilości tego białka, co spowoduje wzmocnienie problemów z tarczycą. Gluten a choroba hashimoto to powiązanie, które może wywrzeć poważne skutki zdrowotne, jeżeli nie wprowadzimy odpowiednich procedur zaradczych. Nie pozwólmy, aby relacja hashimoto glutengluten hashimoto popsuła jakość naszego życia i zdrowie.

Jak wybrać chleb bezglutenowy przy chorobach tarczycy i Hashimoto?

Pieczywo bezglutenowe najwyższej jakości tylko w Manufakturze Chleba!

Czy osoby dotknięte hashimoto muszą rezygnować z jedzenia pieczywa? Nie! Manufaktura Chleba to miejsce, w którym osoby dotknięte nietolerancjami pokarmowymi mogą zakupić słodkie chleby bezglutenowe oraz wytrawne chleby bezglutenowe. Chleb bez glutenu w hashimoto odgrywa ogromne znaczenie. Wszelkie produkty wychodzące z Manufaktury chleba produkowane są na podstawie wieloletnich receptur na naturalnym zakwasie bez konserwantów. Na specjalne życzenie klientów produkty mogą zostać posypane czarnuszką lub sezamem dla stworzenia naturalnego, ciekawego aromatu. Niedoczynność tarczycy a nietolerancja glutenu nie jest dla piekarzy żadną zagadką. Produkty można zamówić online. Poszczególne warianty odbyły kontrolę jakości pod kątem zawartości glutenu. Są w pełni bezpieczne i naturalne. Można je skutecznie mrozić, gdyż nie tracą w tym procesie swojej jakości. Warto zapoznać się z oficjalną stroną w celu nawiązania współpracy. Świeży chleb bezglutenowy to szansa na lepsze, zdrowsze życie.