Chleb bezglutenowy bez pszenicy

Celiakia to poważna dolegliwość, która związana jest z zaburzeniami pracy układu trawiennego. Wiele osób zmaga się z tym problemem bez względu na wiek i płeć. Niestety nietolerancje pokarmowe są coraz częściej diagnozowane, jednak wykrycie choroby następuje stanowczo za późno, kiedy organizm jest już bardzo zmęczony szkodliwymi skutkami, które związane są z jedzeniem zbór nietolerowanych przez organizm. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się chleb bezglutenowy bez pszenicy. Dlatego zboże to jest wykluczone? Ponieważ zawarte w nim białko niszczy kosmki jelita, co prowadzi do uczucia bólu, wzdęć oraz innych przykrych dolegliwości. 

Pieczywo bezglutenowe bez pszenicy a rodzaje mąk

Skoro wiadomo już, że pszenica powoduje szkodliwe skutki uboczne, należy wziąć pod uwagę, jakie rodzaje mąk są brane pod uwagę w przypadku tworzenia pieczywa bezglutenowego bez pszenicy. Pieczywo bez pszenicy wytwarzane jest z:

  • Mąki ryżowej,
  • mąki bezglutenowej gryczanej,
  • mąki bezglutenowej jaglanej,
  • mąki bezglutenowej owsianej.

Chleb bez pszenicy nie spowalnia układu trawiennego i nie powoduje szeregu negatywnych skutków ubocznych tak, jak spożywanie pieczywa z zawartością tego zboża. Zamienniki wymienione w punkcie powyżej wpływają korzystnie na jakość pieczywa. Jest ono chrupkie, delikatne, ale jednocześnie zdrowe dla naszego organizmu. Chleb bez pszenicy i mleka to doskonały wariant dla osób dotkniętych nietolerancją na laktozę. W takich przypadkach często osoby te nie zdają sobie sprawy z tego, iż zawartość mleka w chlebie może pogorszyć ich samopoczucie. Chleb bezglutenowy bez mąki pszennej i mleka, a także bułki bezglutenowe bez drożdży i mleka to jedne z nielicznych wariantów, które dostępne są na stronie Manufaktura Chleba.  

Chleb bez pszenicy i drożdży na celiakię

W sieci bardzo często można natknąć się na popularne frazy, takie jak ”chleb bez pszenicy gdzie kupić” lub ”chleb bez pszenicy przepisy”. Fakt ten sprawia, iż coraz większa liczba osób ma chęć własnoręcznych wypieków po to, aby nie narażać swojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Osoby dotknięte celiakią doskonale wiedzą, z czym wiążę się zjedzenie produktów zawierających w sobie gluten. Chleby bezglutenowe bez pszenicy cieszą się coraz większą popularnością. Manufaktura Chleba dysponuje wieloma sekretnymi recepturami, pośród których wymienia się przepis na chleb bez pszenicy i drożdży doskonały zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nietolerancja glutenu nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. 

Chleb bez pszenicy i mleka na uczulenie na laktozę

Uczulenie na laktozę to kolejna po celiakii popularna nietolerancja pokarmowa. Wiele osób skupia się w tym przypadku jednak na tym, aby nie jeść produktów typowo mlecznych. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, iż w chlebie mimo braku zawartości glutenu, może znaleźć się mleko niezbędne do wypieków tego typu. Manufaktura Chleba, chcąc zaspokoić nawet najbardziej sprecyzowane zamówienia, postanowiła zrezygnować z wykorzystania mleka w produkcji swoich wypieków. Dzięki temu szczegółowe badania zawartości laktozy i glutenu przedstawione na stronie wykazały, iż jest to pieczywo bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego osoby nawet z poważnymi nietolerancjami mogą cieszyć się z jedzenia tradycyjnych, staropolskich wypieków na zakwasie. 

Chleb bezglutenowy na zamówienie

W Manufakturze Chleba istnieje możliwość zamówienia najwyższej jakości bezglutenowego pieczywa bez jaj, mleka oraz drożdży. To krok w stronę zdrowia i dobrego samopoczucia. Chleb bez pszenicy i drożdży wydaje się produktem niemożliwym do zdobycia, jednak wieloletnie prace nad stworzeniem pieczywa dla osób z nietolerancjami sprawiło, iż Manufaktura Chleba osiągnęła najwyższą jakość wypieków, które bez trudu można mrozić. Chleb nie traci wówczas na jakości, dlatego zaleca się zakup na zapas, aby mieć świeże pieczywo zawsze w domu. Ponadto pieczywo może mieć personalizowany charakter. Na życzenie istnieje możliwość posypania chleba lub bułek czarnuszką lub sezamem. Warto zaznaczyć, iż jest to doskonała oferta dla właścicieli restauracji (zwłaszcza restauracji wegańskich), które oferują dania bezglutenowe. Bułki bezglutenowe do burgerów z pewnością przypadną do gustu klientom, którzy ze względu na zawartość pszenicy w bułach dostępnych w popularnych burgerowniach, nie mogą pozwolić sobie na ich zjedzenie.